17/11/2018

Detoks alkoholowy

Detoks alkoholowy – odtrucie

W ramach wykonywanej przez nas działalności oferujemy odtrucia alkoholowe (detoksy) w warunkach naszego gabinetu. Zabieg ten polega na nawodnieniu pacjenta przez wlewy (tzw. „kroplówki”), uzupełnianiu niedoborów elektrolitowych, wypłukaniu pacjenta z nadmiaru toksycznych produktów przemiany materii i przeciwdziałaniu skutkom zatrucia – bólowi głowy, nudnościom, wymiotom, lękom, złemu samopoczuciu. W krótkim okresie czasu pozwala na znaczną poprawę samopoczucia i przywrócenie równowagi wodno-elektrolitowej w organizmie.

Terapia jest spersonalizowana – dobór płynów, leków i ich ilości lekarz dobiera na podstawie wywiadu i badania. Pod uwagę bierzemy wielu czynników, m.in.: wiek, masę ciała, płeć pacjenta, choroby towarzyszące, leki przyjmowane na stałe, stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu, dolegliwości towarzyszące.

Dla kogo przeznaczony jest detoks?

  • detoks przeznaczony jest dla pacjentów będących na kacu, po spożyciu znacznej ilości alkoholu uprzedniej nocy.
  • a także dla osób które przerwały ciąg alkoholowy i borykają się z zespołem abstynentcyjnym. Jego objawami są drżenie rąk, niepokój, bezsenność, bóle głowy, nadmierna pobudliwość i inne.

UWAGA!!! Ze względu na bezpieczeństwo chorych nie oferujemy odtrucia po substancjach psychoaktywnych innych niż alkohol (narkotyki, dopalacze) oraz osób będących w ciężkim stanie i zagrożeniu życia – ta grupa chorych powinna być hospitalizowana.

Jak wygląda odtrucie (detoks) alkoholowe?

  • po zebraniu wywiadu i przeprowadzeniu badania przez lekarza pielęgniarka zakłada dostęp dożylny – wenflon.
  • pacjent otrzymuje specjalistyczne płyny w formie kroplówek uzupełnione o dożylną i doustną podaż leków zmniejszających dolegliwości związana z zatruciem alkoholem.
  • podczas detoksu dokonujemy m.in. pomiaru częstości akcji serca, ciśnienia tętniczego, stężenia alkoholu w powietrzu wydychanym i stężenia glukozy we krwi. Częstość i rodzaj pomiarów ustalamy indywidualnie.
  • całość procedury trwa przeciętnie od 120-180min. – jest to kwestia indywidualna.
  • podczas odtrucia nad pacjentem czuwa wykwalifikowany personel pielęgniarski, w ośrodku w razie potrzeby obecny jest lekarz.
  • chory otrzymuje od lekarza zalecenia wraz z receptą na potrzebne leki do dalszej kuracji w domu.

Celem detoksu jest szybka poprawa stanu ogólnego i samopoczucia oraz zatrzymanie dalszych negatywnych skutków zatrucia alkoholem.

Poprawa jest odczuwalna dla pacjenta już po 15-30 minut od rozpoczęcia odtrucia i w miarę upływu czasu stabilizuje się.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub umówienia się na wizytę online.

W naszej ofercie istnieje również możliwość konsultacji lekarskiej pod kątem leczenia farmakologicznego uzależnienia od alkoholu (leczenie tabletkami doustnymi lub tzw. wszywka).

W celu umówienia wizyty zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub umówienie się online:
Mirosław Waplak 665112220

Pełna dyskrecja gwarantowana.