07/10/2023

Joanna Piątek-Rygiel | Kardiolog

Kardiolog (w trakcie specjalizacji)

Jestem obecnie specjalizantką z kardiologii od 2018 roku w Wojewódzkim Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu na Oddziale Kardiologii. Swój staż podyplomowy w latach (2016-2017) odbywałam w 4 Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu.
W zakresie moich największych zainteresowań i najlepszych umiejętności jest badanie echokardiograficzne oraz praca i szkolenie się na Oddziale Intensywnej Terapii Kardiologicznej. Mam doświadczenie w Przyszpitalnej Poradni Kardiologicznej. Pracuję z każdym schorzeniem kardiologicznym i kwalifikacją do zabiegów interwencyjnych. Od 2 lat konsultuje Oddział Ginekologiczno-położniczy. Mam doświadczenie w prowadzeniu nadciśnienia w ciąży lub innych schorzeń kardiologicznych współistniejących.

Specjalizacja, którą wybrałam jest moją największą pasją życiową. Każdy dzień spędzony w szpitalu z chorymi, pomimo trudności związanej z licznymi, różnymi chorobami serca, jest moim motorem do działania. Pomaganie chorym w połączeniu z moją wiedzą i intuicją, mnóstwem empatii, daje mi ogrom energii, a zwłaszcza – pacjentom. Dla mnie najważniejszy jest człowiek jako całość i to co mu dolega. Jego uczucia, komfort, dolegliwości, których wnikliwie słucham i dobieram drogę leczenia jak najlepiej potrafię wg aktualnych standardów leczenia, a także według własnego głosu rozsądku i zdobytego doświadczenia.

W Przychodni na Tęczowej Joanna Piątek-Rygiel przyjmuje w ramach Poradni Kardiologicznej.