19/07/2018

Paweł Lesiak | Chirurg | Proktolog

Specjalista chirurgii ogólnej, proktolog

Paweł Lesiak, chirurg, proktolog, Wrocław

Paweł Lesiak ukończył Akademię Medyczną im. Piastów Śląskich we Wrocławiu w 2000 roku. W 2002 r. rozpoczął pracę w Klinice Chirurgii Przewodu Pokarmowego we Wrocławiu. W 2009 r. uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie chirurgii ogólnej.

W trakcie pracy w klinice szkolił się m.in. w zakresie proktologii, chirurgii trzustki oraz chirurgii przełyku pod kierunkiem dr hab. Jerzego Błaszczuka.

W 2009 r. dołączył do zespołu dr Pawła Włodarczaka w Oddziale Chirurgii Ogólnej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, gdzie zdobywał umiejętności z zakresu chirurgii małoinwazyjnej przewodu pokarmowego oraz gruczołów dokrewnych. Wykorzystując unikalną możliwość pracy w zespole doskonałych, wszechstronnych chirurgów pod kierunkiem dr Włodarczaka stopniowo podnosił swoje kwalifikacje w dziedzinie chirurgii żołądka, trzustki, jelita grubego, chirurgii przepuklin.

Chirurgia onkologiczna

Od 2017 r. podjął pracę w Oddziale I Chirurgii Onkologicznej Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu pod kierunkiem prof. Marka Bębenka, specjalizując się w małoinwazyjnych zabiegach onkologicznych jelita grubego.

Specjalizuje się również w zabiegach plastyki przepuklin pachwinowych, wykonywanych zarówno metodami wideoskopowymi i laparoskopowymi jak i klasyczną metodą Lichtensteina. Wykonuje również zabiegi naprawcze przepuklin brzusznych z implantacją siatek przepuklinowych zarówno z dostępu laparoskopowego jak klasycznego.

Chirurg proktolog

Od wielu lat zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób odbytu i odbytnicy. Wykonuje leczenie żylaków odbytu metodą Barrona (tzw. gumkowanie) oraz nowymi bezbolesnymi metodami.

Regularnie uczestniczy w kongresach, szkoleniach praktycznych i warsztatach z dziedziny proktologii.

W Przychodni na Tęczowej lekarz Paweł Lesiak przyjmuje w ramach:
Poradni Proktologicznej
Poradni Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej