03/01/2019

Poradnia hipertensjologiczna

Poradnia hipertensjologiczna zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem nadciśnienia tętniczego oraz zapobieganiem jego powikłaniom.

  1. Czy miewasz bóle lub zawroty głowy?
  2. Czy masz poczucie stałego zmęczenia ?
  3. Czy w bliskiej rodzinie ( rodzice, rodzeństwo, dzieci ) występowało nadciśnienie, szczególnie w młodym wieku ( przed 55 rż )?
  4. Czy w ostatnich 5 latach nastąpiło zwiększenie masy Twojego ciała o 5-10 kg ?
  5. Czy spożywasz dużo soli kuchennej ?
  6. Czy jadasz fast food ?
  7. Czy mierzyłeś kiedykolwiek ciśnienie ?
  8. Czy było powyżej 135/85 mmHg ?

PAMIĘTAJ: NADCIŚNIENIE TĘTNICZE NAJCZĘŚCIEJ NIE DAJE ŻADNYCH OBJAWÓW. ZAWSZE NA WIZYCIE W GABINECIE LEKARSKIM CZY W APTECE POPROŚ O ZMIERZENIE CIŚNIENIA TĘTNICZEGO.
JEŻELI WARTOŚCI MIERZONEGO U CIEBIE CISNIENIA PRZEKROCZĄ 135/85 MMHG I CO NAJMNIEJ TRZY ODPOWIEDZI NA POWYŻSZE PYTANIA BRZMIĄ „TAK” , POMYŚL O ZGŁOSZENIU SIĘ NA DOKŁADNIEJSZE BADANIE W PORADNI HIPERTENSJOLOGICZNEJ ( PORADNI ZAJMUJĄCEJ SIĘ JEDNĄ Z CHORÓB CYWILIZACYJNYCH, JAKĄ JEST NADCIŚNIENIE TĘTNICZE, KTÓRE NIE LECZONE MOŻE PROWADZIĆ DO UDARU MÓZGU I DEMENCJI ORAZ ZAWAŁU SERCA).


Zajmujemy się leczeniem nadciśnienia tętniczego u osób w wieku podeszłym, u pacjentów młodych aktywnych zawodowo, jak również u kobiet w ciąży i młodych dorosłych. W zakresie badań diagnostycznych wykonujemy 24-godzinne monitorowanie ciśnienia tętniczego metodą Holtera, badanie EKG, próby ortostatyczne.

Jeśli już rozpoznano u ciebie nadciśnienie tętnicze, ale twoje pomiary wciąż pokazują wartości powyżej 135/85 mmhg lub źle tolerujesz zastosowane leczenie, zapraszamy do poradni hipertensjologicznej celem optymalizacji twojej terapii.

W Przychodni na Tęczowej w ramach Poradni Hipertensjologicznej przyjmuje lekarz Joanna Aramowicz-Niedzielska