03/06/2020

USG serca we Wrocławiu

Poradnia kardiologiczna w Przychodni na Tęczowej we Wrocławiu wykonuje badanie echokardiograficzne (USG serca), które pozwala na ocenę struktur mięśnia sercowego, w tym budowy i funkcjonowania zastawek. W naszej poradni kardiologicznej echo serca jest wykonane przez doświadczonych specjalistów z zakresu kardiologii.

Wskazania do wykonania echo serca

Lekarze specjaliści podejmują decyzję o wykonaniu USG serca na podstawie wywiadu medycznego oraz wcześniejszej historii chorobowej pacjenta, dlatego na wizytę prosimy o przynoszenie pełnej dokumentacji i wyników wykonywanych badań kardiologicznych.

Do objawów, które mogą świadczyć o problemach związanych z funkcjonowaniem serca lub układu sercowo-naczyniowego należą:

 • Bezdech
 • Ból w klatce piersiowej 
 • Duszność
 • Arytmia
 • Podejrzenie wad serca
 • Obrzęki kończyn
 • Zasłabnięcia
 • Omdlenia
 • Męczliwość
 • Osłabienie
 • Nieprawidłowości w zapisie EKG 

Regularnemu echo serca powinny poddawać się osoby, które mają zdiagnozowane choroby kardiologiczne, takie jak choroba niedokrwienna serca, po zawale mięśnia sercowego, z niewydolnością serca, zapaleniem mięśnia sercowego, nadciśnieniem tętniczym lub po zabiegach kardiologicznych i kardiochirurgicznych. Badanie echokardiograficzne warto również wykonać przed rozpoczęciem leczenia onkologicznego. W naszym gabinecie we Wrocławiu wykonujemy USG serca wszystkim pacjentom, którzy mają wskazania do tego badania. Najczęściej są to pacjenci doświadczający zaburzeń rytmu serca, dusznością i bólem w klatce piersiowej lub cierpiący na powikłania w wyniku chorób związanych z otyłością i cukrzycą.

Przebieg badania USG serca

Echo serca jest badaniem całkowicie bezbolesnym i nieinwazyjnym. Nie trzeba się do niego specjalnie przygotowywać i jest jednym z badań wykonywanych w ramach profilaktyki kardiologicznej. USG serca decyduje o dalszej inwazyjnej diagnostyce np. koronarografii.  Echo serca, wykonywane w poradni we Wrocławiu, pozwala na ocenę pracy serca i jest przeprowadzane za pomocą fal ultradźwiękowych. W trakcie badania pacjent kładzie się na lewym boku, a swoją lewą rękę umieszcza pod głową. W trakcie usg serca lekarz przykłada głowicę z żelem do wybranych miejsc na klatce piersiowej i dokonuje oceny obrazu serca. Pełne badanie trwa ok. 30 min.

USG serca we Wrocławiu może wykonać każdy pacjent, który ma podejrzenia, że jego układ sercowo-naczyniowy nie działa prawidłowo. Badanie jest poprzedzone konsultacją lekarską, która pomoże rozwiać wątpliwości dotyczące stanu zdrowia. Nasi lekarze specjaliści są wykwalifikowanymi kardiologami, doświadczonymi w pracy klinicznej i  ambulatoryjnej.

 

Poniżej przedstawiamy cennik naszych usług kardiologicznych

 

Konsultacja kardiologiczna z EKG
150 zł
Konsultacja kardiologiczna profesorska z EKG 200 zł
Badanie echokardiograficzne ( badanie USG serca)
150 zł
Konsultacja kardiologiczna z EKG i USG serca
250 zł
Badanie EKG 25 zł
Badanie EKG z opisem
40 zł
Holter ciśnieniowy (ABPM)
100 zł
Holter EKG 3-odprowadzeniowy 24 h
110 zł
Holter EKG 12-odprowadzeniowy 24 h
120 zł
Holter EKG 3-odprowadzeniowy 48 h
200 zł
Holter EKG 12-odprowadzeniowy 48 h
210 zł
Holter EKG 3-odprowadzeniowy od 3 do 30 dni
od 250 zł
Holter EKG 12-odprowadzeniowy 48 h
od 260 zł